באור החיים ואביר יעקב / הרב חיים כפוסי

נכתב ונשלח לאתר על-ידי ד"ר אליעוז חפר

ספר זה אינו אלא מפעל משפחתי להוצאת כל כתבי היד הנדירים שהיו ברשות היש"ר ואשר שרדו את פגעי הזמן.

הגדול שבהם הוא אוסף דרושים לכל פרשות השבוע שכתב הרב בעל הנס חיים כפוסי, אשר חי במצרים במאה ה-17. שאר הכתבים שנדפסו כאן הינם דרוש של היש"ר לשבת הגדול, מכתבו של ר' יעקב ענתבי למונטיפיורי בעניין עלילת דמשק, ופסיקתו של ר' יעקב ענתבי בעניין סכסוך הירושה של משפחת פרחי ועוד. זהו מפעל משותף אשר חברו לו שלושה מצאצאיו – בנו ר' אברהם יעקב, ושני נכדיו (בניו של בכורו ר' אליהו רחמים) אשר שמם – ר' רפאל מנשה ענתבי והמורה הגלילי יהודה ענתבי.

לכן הנחתי ספר זה במדף הספרים כציון לכל כתבי היד שהיו ברשות היש"ר ואשר רובם אבדו, כפי שכותב המו"ל – "יען כתיבותיו של אבי (יש"ר) כולם נאבדו במלחמה… ובחזרתו של [אחי הבכור – אליהו אחמים מגלות בקפריסין] מצא ביתו חרבה וגם כל הדירות שלנו נחרבו…."

הספר הזה הוקדש על ידי המו"ל
ר' אברהם ענתבי בכתב ידו לשני אחייניו –
סבי – יעקב מרדכי ענתבי ז"ל
ואחיו – ברוך ענתבי ז"ל.

הוא היה גם הספר הראשון והחשוב ביותר לתולדות המשפחה אשר נתן בידי סבי בשנת חייו האחרונה, כאשר הפנה את שימת לבי פירוט הנרחב של תיאור עלילת דמשק כפי שמופיע בפרסום הרחב שבנספחי הספר.

לצפיה במצגת תמונות של הספר לחץ כאן >>

לקריאת מאמר אודות הספר >>

לכניסה לספר לחץ כאן >>

זכויות היוצרים על החומרים המפורסמים באתר שייכים לכותבים ו/או לכתבי העט בהם פורסמו. החומרים מוצעים לקהל הרחב לצורך קריאה אישית בלבד. כל שימוש מעבר לכך מחייב אישור בכתב מבעל זכויות היוצרים. אתר זה פעיל ללא מטרות רווח. במידה ונתקלתם בתוכן מפר זכויות יוצרים המפורסם באתר, אנא פנו אלינו ונדאג להסירו באופן מיידי.